kolmapäev, 14. september 2011

Ideelaadalt ...

Õppematerjalide veebistamine on saamas järjest hoogu juurde ja leidsin täna möödunud ideelaadalt saadud lingi inglise keele õpetamiseks 10.klassides. Soovitan soojalt!

Huvitavaid materjale


Sellel kevadel külastasin Gustav Adolfi Gümnaasiumit ja sealsed õpetajad ja õpilased on valmistanud päris palju huvitavaid veebipõhiseid materjale.



Mõned näited:
plokkfloot.sauropol.com - muusikas plokkflöödi õpetused;
group.chem.iastate.edu/Greenbowe/sections/projectfolder/flashfiles/redox/home.html - keemias metallide heitlus;
gagkasitoo.blogspot.com - õpilaste käsitööd;
joonestaminegag.blogspot.com - joonestamine;
www.englishgag.pbworks.com - inglise keel;
www.russkiigag.pbworks.com - vene keel;
web.zone.ee/marjukodukas - kunsti tunniks väga hea materjal gümnaasiumisse;
11klnaitused.blogspot.com - õpilaste kunsti retsensioonid;
kunstgag.wikispaces.com - õpilaste esitlused kunstist;
jalgpall.sauropol.com - kehaline kasvatus.


Pildi aadress: http://www.ej.ee/images/companies/thumb/def1_1209392171_gagpng.gif

esmaspäev, 5. september 2011

Laul iseendas

Eestlased on suur laulurahvas, kuid kahjus on meie seas ka selliseid inimesi, kellele ei ole antud emapiimaga kaasa lauluoskust. Leidsin veebiavarustest võimaluse, kuidas taolisele probleemile lahendus leida.

Microsoft Research Songsmith on selline programm, mis võimaldab kasutajal mikrofoniga laulda arvutisse sisse oma laul ja seejärel kasutades keskkonna võimalusi, lisada laulule taust ja muud efektid ning esitada seda laulu või saata teistele.

Pildid veebis

Need, kes juba pildistamise on käppa saanud, tasuks oma pildistamis võimeid ka proovime panna järgmises keskkonnas PhotoSynth. See keskkond võimaldab ülesse riputada pilte, millest tahaksite teha panoraami või lihtsalt tutvustada kohti tervele maailmale. Üks ilus näide siit samast Eestist on Tartu toomkirik.


PhotoSynth'i keskkond võimalik luua 3D vaateid ümbrustest. Pildistada tuleks iga 5 kraadi tagant. Siis ei teki lünki sisse. Minu arvates sobib selline võimalus suurepäraselt ka geograafia tundidesse või mõnda teise ainesse.

Värvid

Augustis toimunud "Veebidisaini" koolitusel räägiti kursuselt osavõtjatele, kuidas peaks veebilehti koostama, milliele tähelepanu pöörata jne. Lisaks tuletati meelde ka seda, kuidas leida veebilehele värve, kui arvutis ei ole värviprogramme. Siit väike viide värvilahenduste disaineri leheküljele.

E-raamatud

Kevadel toimunud võrgustik võrgutab seminaril rääkis Tiia Salm erinevatest e-raamatute koostamise lehekülgedest. Tema idee kõik ühele paigutada tuli kindlasti eelmisel sügisel toimunud "E-raamatud õppetöös" e-koolitusest. Link lehele.

E-raamatud annavad võimaluse oma ainet sisustada. Isiklikult olen kasutanud e-raamatute keskkondi reiside kirjeldamiseks, kuid need sobivad suurepäraselt ka õpilastele töövahendiks või õpetajale mõne materjali tutvustamiseks.

Eelmisel õppeaastal lasin õpilastel koostada sotsiaalse meedia vahendeid tutvustavaid raamatuid. Kogu tööst valmis ka järgnev lehekülg. Õpilased leidsid, et selline tund on midagi täiesti teistsugust. Nad said panna proovile oma fantaasia. Soovitan soojalt!